با سنجد قانون فعالیت قانونی رسانه ای

با سنجد: قانون فعالیت قانونی رسانه ای رئیسی کاندیدا کاندیدای ریاست جمهوری مسئول رسانه ای

گت بلاگز وب‌گردی آیا بعد از تخلیه موقت آپارتمان، فرد ملزم به پرداخت شارژ ماهیانه است؟

در ماده 4 قانون تملک آپارتمان‌ها عنوان شده است است که پرداخت هزینه‌های یکسان اعم از اینکه ملک مورد نظر مورد استفاده قرار گیرد یا نگیرد الزامی هست.

آیا بعد از تخلیه موقت آپارتمان، فرد ملزم به پرداخت شارژ ماهیانه است؟

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، فردی حدود 1 سال است که آپارتمان خود را موقتا تخلیه کرده و هیچ گونه مصرفی از قبیل آسانسور برق و آب و… نداشته هست، پرسش اینجا است که است که آیا در این مدت که این فرد در آن واحد نبوده و آنجا خالی بوده است شارژ ماهیانه به وی تعلق می‎گیرد یا خیر؟

عبارات مهم : استفاده
مصطفی سرخیل، یک حقوقدان در این باره اینگونه می‎گوید: پرسش در مورد عدم استفاده از ساختمان به مدت یک سال هست. در قسمت آخر ماده 4 قانون تملک آپارتمان ها می گوید: پرداخت هزینه های یکسان اعم از اینکه ملک مورد نظر مورد استفاده قرار گیرد یا نگیرد الزامی هست.

بدیهی است هزینه هایی که به عنوان هزینه های جاری معروف هستند؛ مانند برق و آب نباید از جانب فرد پرداخت شود. ولی هزینه های یکسان که به اورشارژ (شارژ مالکین) معروف هستند باید پرداخت شوند. این موارد مشمول بر هزینه هایی مانند اضافه کردن تاسیسات، تعمیرات تاسیسات، رنگ آمیزی و … می شود.

منبع:میزان

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: استفاده | شارژ ساختمان | دانشنامه حقوقی | قانون تملک | هزینه های ساختمان |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog