با سنجد قانون فعالیت قانونی رسانه ای

با سنجد: قانون فعالیت قانونی رسانه ای رئیسی کاندیدا کاندیدای ریاست جمهوری مسئول رسانه ای

گت بلاگز بین‌الملل 16 غیرنظامی سوری دیگر قربانی حملات ائتلاف آمریکا شدند

16 غیرنظامی در حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف تحت هدایت آمریکا در سوریه جان باخته‌اند.

16 غیرنظامی سوری دیگر قربانی حملات ائتلاف آمریکا شدند

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از پرس تی وی ، برخی گزارش ها حاکی از آن است که 16 غیرنظامی در حملات هوایی جنگنده های ائتلاف تحت هدایت آمریکا در غرب رقه در سوریه جان باخته اند.
گروه موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد این جنگنده ها شامگاه چهارشنبه (3 خرداد) به روستای الباردوده در کرانه جنوبی رود فرات حمله کردند. بر اساس این گزارش 5 تن از جان باختگان کودک هستند.

عبارات مهم : سوریه

در همین حال، طی 24 ساعت گذشته 12 غیرنظامی دیگر در پی انفجار مین در حومۀ رقه کشته شده است اند.
این در حالی است که گروه موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه سه شنبه (2 خرداد) اعلام کرد در حمله های هوایی ائتلاف از 23 آوریل تا 23 مه (3 اردیبهشت تا 2 خرداد) در مجموع 225 غیرنظامی کشته شده است اند.
بر اساس گزارش این نهاد مستقر در لندن، از وقت شروع عملیات هوایی ائتلاف در سوریه از سپتامبر 2014 میلادی، این رقم بالاترین شمار قربانیان در یک دوره 30 روزه است.
حملات ائتلاف تحت هدایت آمریکا بدون مجوز شرکت ملل یا موافقت دولت دمشق انجام می شود.
آمریکا و متحدان آن در سال 2014 ائتلافی را جهت مبارزه با داعش در عراق تشکیل دادند ولی بعد از مدتی عملیات خود را در مناطق شرقی و شمالی سوریه شروع کردند.
دولت بشار اسد، مدیر جمهور سوریه، که هرگز از دولت های غربی کمک نخواسته بود، این اقدام آن ها را نقض حاکمیت خود خوانده و محکوم کرده است.
دولت سوریه تأکید دارد واشنگتن و هم پیمانان اروپایی آن با ارسال کمک های مالی و تسلیحاتی جهت گروه های معارض، به جنگ افروزی در این کشور عربی دامن زده اند.
ارتش آمریکا در ماه مه اعلام کرده بود شمار غیرنظامیانی که از وقت شروع عملیات در سپتامبر 2014 تاکنون کشته شده است اند، 352 نفر هست. با وجود این، گروه های حقوق بشری آمار تلفات این حملات را بسیار زیاد می دانند.
مقام های ارتش آمریکا مدعی شده است اند جهت جلوگیری از کشتار غیرنظامیان در حملات ائتلاف در عراق و سوریه به شدت تلاش می کنند.
حملات ائتلاف تحت هدایت آمریکا همچنین به کشته شدن نیروهای دولت سوریه و گروه های هم پیمان آن نیز منجر شده است هست.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سوریه | آمریکا | حملات هوایی | کشتار غیرنظامیان | بین الملل | سوریه | آمریکا | ائتلاف ضد داعش

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog