با سنجد قانون فعالیت قانونی رسانه ای

با سنجد: قانون فعالیت قانونی رسانه ای رئیسی کاندیدا کاندیدای ریاست جمهوری مسئول رسانه ای

گت بلاگز اخبار پزشکی خودسرانه دمنوش نخورید!

متخصص طب ایرانی با اشاره به عوارض مصرف غیر منطقی دمنوش‌ها و گیاه های دارویی توصیه کرد: مصرف این گیاه های باید تحت نظر متخصص انجام شود.

خودسرانه دمنوش نخورید!

خودسرانه دمنوش نخورید!

عبارات مهم : دارویی

متخصص طب ایرانی با اشاره به عوارض مصرف غیر منطقی دمنوش ها و گیاه های دارویی توصیه کرد: مصرف این گیاه های باید تحت نظر متخصص انجام شود.

به گزارش فارس، مهدی برهانی متخصص طب ایرانی در خصوص مصرف گیاه های دارویی و دمنوش ها جهت پاسکازی بدن در وقت آلودگی هوا اظهار داشت: متأسفانه مصرف دمنوش های گیاهی در کشور ما بسیار متداول شده است وافراد گمان می کنند این دمنوش ها سلامت آنها را تضمین می کند غافل از اینکه این کار نیز عوارض خاص خود را در پی دارد.

خودسرانه دمنوش نخورید!

وی افزود: متأسفانه بیماران اغلب با مراجعه به عطاری ها و پزشکان غیر متخصص نسبت به مصرف داروهای گیاهی اقدام می کنند ولی باید توجه داشت مصرف خودسرانه گیاه های دارویی به هر دلیلی باعث عود کردن بعضی از امراض خواهد شد.

این متخصص طب ایرانی ادامه داد: عده ای به علت سر درد ناشی از آلودگی هوا اقدام به مصرف دمنوش ها می کنند که باید توجه داشت به طور مثال مصرف گل گاوزبان به صورت خودسرانه باعث آرام بخشی نخواهد شد.

متخصص طب ایرانی با اشاره به عوارض مصرف غیر منطقی دمنوش‌ها و گیاه های دارویی توصیه کرد: مصرف این گیاه های باید تحت نظر متخصص انجام شود.

برهانی افزود: داروهای گیاهی اگر به جا وبه موقع به وسیله متخصص طب سنتی که از دانشگاه های معتبر کشور،تخصص گرفته است تجویز شود قطعا جهت فرد مسئله ایجاد نخواهد کرد. لیکن مصرف خودسرانه دارو به میزان زیاد باعث آسیب می شود. توصیه مهم دیگر این است که زمانی داروی گیاهی موثر واقع می شود که بدن قوه داشته باشد و توانایی تجزیه و تحلیل دارو وجود داشته باشد. بنابراین ابتدا بدن فرد بیمار باید قوت گرفته و سپس با داروی گیاهی آرام آرام اصلاح یابد.

وی در آخر توصیه کرد: مصرف عرقیات عوارض کمتری نسبت به دمنوش ها خواهد داشت.

واژه های کلیدی: دارویی | ایرانی | عوارض مصرف | داروهای گیاهی | دمنوش های گیاهی | مصرف خودسرانه دارو | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog