با سنجد قانون فعالیت قانونی رسانه ای

با سنجد: قانون فعالیت قانونی رسانه ای رئیسی کاندیدا کاندیدای ریاست جمهوری مسئول رسانه ای

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری نمایشگاه تصویر «تک‌درخت» در فاصله تولد تا فوت کیارستمی

نمایشگاه گروهی تصویر «تک درخت» که به یاد عباس کیارستمی و همزمان با سالروز تولدش افتتاح شده است تا سالگرد فقدانش ادامه خواهد داشت. این نمایشگاه گروهی تصویر که د

نمایشگاه تصویر «تک‌درخت» در فاصله تولد تا فوت کیارستمی

نمایشگاه تصویر «تک درخت» در فاصله تولد تا فوت کیارستمی

عبارات مهم : نمایش

نمایشگاه گروهی تصویر «تک درخت» که به یاد عباس کیارستمی و همزمان با سالروز تولدش افتتاح شده است تا سالگرد فقدانش ادامه خواهد داشت. این نمایشگاه گروهی تصویر که در روز تولد عباس کیارستمی (یکم تیر ماه) افتتاح شده است تا ۱۵ تیرماه به غیر از روزهای شنبه ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری ایوان واقع در الهیه برگزار می شود. در این نمایشگاه عکس، آثاری از ابراهیم حقیقی، ابراهیم خادم بیات، افشین بختیار، افشین شاهرودی، جاسم غضبان پور، جاوید نیک پور، جعفر پناهی، جمشید بایرامی، حسن غفاری، ساتیار امامی، ساعد نیک ذات، سعید دستوری، سمیرا باقری، سیف الله صمدیان، صادق میری، علی رهبر، علی زارع، علی قلم سیاه، فرزانه خادمیان، قاسم اشرفی، کیارنگ علایی، کیمیا رهگذر، مجید سعیدی، محمد حسن صلواتی، محمد فرنود، محمد همتی، محمود کلاری، مرضیه خورسند، مریم اسدی خوانساری، مریم زندی، مسعود پاکدل، مهدی مقیم نژاد، مهکامه پروانه، میلاد اسلام زاده، میلاد سمنگانی، مینا زیوری، نادر داوودی و عباس کیارستمی به نمایش گذاشته شده است است.

نمایشگاه گروهی در گالری هفت ثمر
نمایشگاه گروهی نقاشی با آثار ۲۴ هنرمند جمعه، هشتم تیرماه جاری، در گالری هفت ثمر افتتاح می شود. در این نمایشگاه گروهی، شکوفه رخام آثار ۲۴ هنرمند را گردآوری کرده است که از هشتم تا ۱۳ تیرماه در گالری هفت ثمر به نمایش گذاشته می شود. آثار حسینعلی ذابحی، طلیعه کامران، ایرج اسکندری، هادی جمالی، منیژه صحی، ایرج کریم خان زند، عطا امیدوار، فاطمه چاووشی، کیوان عسگری، کیوان آزاد، آرش اکبری سنه، سیداحمد بهشتی، شهرام ابراهیمی، مهدی پازوکی، مهدیه ملکی، شیرین پیله وری، مسعود عباسی، صادق همتی، حسین فیروزی، عادل سعدالدین، بامداد رضوانیان، مهناز احمدی، حسین نوروزی و پویا جمالی در این نمایشگاه ارائه می شوند. علاقه مندان می توانند تا ۱۳ تیرماه جاری از این نمایشگاه در گالری هفت ثمر، واقع در خیابان مطهری، خیابان کوه نور، کوچه پنجم، شماره ۸ دیدن کنند.

۶۸ هنرمند در نخستین تیرآرت تهران
تیرآرت با نشانه نمایش و فروش آثار هنر معاصر ایران، با همت ۱۰ گالری تهران، از دیروز، پنجم تیرماه، در آوا سنتر شروع به کار کرد. در این مجموعه تلاش شده است آثار متنوعی از بازیگران و صورت های معروف معاصر در زمینه نقاشی، عکس، چیدمان و مجسمه به نمایش درآید. آب / انبار، اُ، اثر، اعتماد، اِی جی، خاک، دستان، شیرین، طراحان آزاد و محسن، گالری هایی هستند که در نخستین دوره تیرآرت حضور دارند. مریم مجد، مدیر تیرآرت، راجع به نحوه گزینش ۱۰ گالری شرکت کننده در این مناسبت گفت: تعداد گالری های خوب در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران زیاد هست، ولی بضاعت اجرائی ما در سال اول زیاد نبود.

برای گزینش گالری ها، نگاهی به تجربه شرکت قبلی این گالری ها در برنامه های مشابه داشتیم و تلاش کردیم گالری هایی را گزینش کنیم که تجربه چنین کاری را داشتند؛ چون فرصتی جهت آزمون و اشتباه نداشتیم. در کنار گالری های حاضر در این رویداد، از حضور دو بنیاد پژمان و لاجوردی هم بهره گرفتیم؛ لیکن قصد ما این بود که از تمام نهادهای مربوط به هنر معاصر استفاده کنیم. امیدواریم در سال های آینده تعداد بیشتری گالری در این مناسبت حضور داشته باشند.

هر گالری تا سقف ۱۰ اثر از بازیگران و صورت های معروف خود را به این نمایشگاه آورده که عنوان آثار آزاد هست، ولی گزینش کارها در هر غرفه به شکلی است که نمای کلی آن نشان دهنده انسجام و تمرکز سلیقه صاحبان غرفه هست. در غرفه گالری طراحان آزاد، آثاری از مریم آیین، سمیرا اسکندرفر، لیلی درخشانی، غزال رادپی، حامد صحیحی و معصومه مظفری نمایش داده می شود. همچنین در گالری محسن آثاری از سارا عباسیان، مهرداد افسری، مجتبی امینی، گوهر دشتی و بهرنگ صمدزادگان نمایش داده خواهد شد.

گالری خاک آثاری از بیتا فیاضی، کامبیز صبری، نرگس هاشمی، حامد رشتیان و بنیامین توکل را به تیرآرت آورده است و گالری شیرین یکی از غرفه های بزرگ این نمایشگاه، با آثار نقاشی و حجمی از شهریار احمدی، حمیدرضا اندرز، سپهر بختیاری، آزاده رزاق دوست، محسن فولادپور، وحید چمانی، فرناز ربیعی جاه و محمد طباطبایی میزبان علاقه مندان هست. غرفه گالری «اُ» آثاری از امید بازماندگان، محمد خلیلی، امید مشک سار و شیده تامی را در تیرآرت میزبانی می کند و گالری اعتماد با آثار فرشید مثقالی، آفرین ساجدی، مهرداد محب علی، روشنک امین الهی، شهره مهران، مصطفی دره باغی و رعنا فرنود به آواسنتر آمده است.

گالری دستان آثار آیدین آغداشلو، علی اکبر صادقی، پویا آریانپور، بیژن بصیری، مریم امینی، محمدرضا یزدی، سام سمیعی، میلاد موسوی، هومن مرتضوی، مهران مهاجر، فرخ مهدوی، مقداد لرپور، سینا چوپانی، حبیب فرج آبادی، صدرا بنی اسدی، نریمان فرخی، محمدحسین غلامزاده، سهند حسامیان، امین اکبری، فریدون آو و برادران قاسمی را در معرض دید علاقه مندان قرار داده و گالری اثر با آثار هنرمندانی مانند علیرضا آدم بکان، مجتبی تاجیک، وحید حکیم، الهه حیدری، سمیرا علیخانزاده، محمدحسین عماد و جواد مدرسی به تیرآرت آمده هست. گالری ای جی نیز با آثار پیمان هوشمندزاده، بهزاد جائز، عباس کوثری، علی مبصر و علی زنجانی نخستین تیرآرت پایتخت کشور عزیزمان ایران را تجربه می کند. گالری آب انبار هم با آثار سیراک ملکنیان در این مناسبت هنری حضور دارد.

تیرآرت میزبان هفت نشست تخصصی راجع به هنر معاصر خواهد بود. حمیدرضا پژمان راجع به بخش نشست های هنری تیرآرت که از سوی بنیاد پژمان برگزار می شود، گفت: این الگو در تمام دنیا تثبیت شده است است و همه آرت فرها باید یک بخش آموزشی هم داشته باشند. در این پلت فرم ها افرادی که در هنر معاصر و سایر شاخه ها تجربه دارند، اطلاعات خود را در اختیار دیگران می گذارند. در این نشست ها، بر عنوان مجموعه داری تأکید داریم و مجموعه دارهای مهمی به صورت حضوری یا مجازی در جلسات حضور دارند تا جهت مخاطب آشکار کنند کار یک مجموعه دار چیست. پژمان ادامه داد: در این برنامه ها، موضوعاتی مانند اینکه لزوم جمع کردن مجموعه چیست؟

تفاوت جمع کردن آثار جهت موزه و مجموعه شخصی چیست؟ مجموعه باید شخصی باشد یا به نمایش عموم درآید و… مطرح می شود و میهمانان خاص ای داریم که تجارب خود را در اختیار علاقه مندان می گذارند. برگزارکنندگان تیرآرت که روز دوشنبه کارهای نهایی را جهت راه اندازی آن انجام دادند، امیدوارند در روزهای پنجم تا نهم تیر، پذیرای علاقه مندان به هنرهای تجسمی باشند. گرچه نشانه اولیه این آرت فر فروش آثار هست، ولی جمع آوری تعداد زیادی از آثار مهم بازیگران و صورت های معروف معاصر در این مجموعه می تواند شروع خوبی جهت گردهمایی عموم هنردوستان کشور و مواجهه با هنر پیشروی کشور عزیزمان ایران باشد. نخستین نسخه تیرآرت با حمایت آواسنتر، اسنپ تریپ، ایده هاب، بنیاد پژمان، پیاده، تک -آن، حرفه: هنرمند، شرکت دایرکت، گروه رواق، و سفارت فرانسه در پایتخت کشور عزیزمان ایران در حال برگزاری هست. این مناسبت از سه شنبه تا شنبه، پنجم تا نهم تیر، از ساعت دو تا هشت بعد از ظهر آماده دیدار مردم هست. نشانی آوا سنتر خیابان اقدسیه، نبش خیابان فیروز بخش، پلاک ۷۵، طبقه هفتم است.

روزنامه شرق

نمایشگاه تصویر «تک‌درخت» در فاصله تولد تا فوت کیارستمی

واژه های کلیدی: نمایش | مجموعه | نمایشگاه | هنرمندان | نمایشگاه | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog